Lasky

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Šľahne ma z ... interpunkčných omylov

Aké môže byť zavádzajúce, keď vám chýba malý kúsok... (-:

 

    Doteraz vidno následky toho, že keď Američania vymýšľali internet, neporadili sa so slovanskými národmi. A tak internetu chýbajú interpunkčné krasotinky – dĺžne a mäkčene. Chýba tam toho viac, ale mne ide hlavne o tieto dve. A o medzery.
   Šľahne ma, keď je internetová adresa bez dĺžňov a mäkčeňov, prípadne bez medzier, a po prečítaní je význam slova úplne iný. Tak poďme na príklady ...
   Surfoval som minule po internetových vlnách a zrazu vidím adresu www.hravekocky.sk. Hneď som trošku zaslintal a už mi pred očami behali hravé kočky, v mojich predstavách veľmi sporo odeté. A tak som teda klikol, nech si poteším svoje mužské ego. Moja radosť veľmi rýchlo zamrzla. Bola to stránka nadšených študentov matematicko-fyzikálnej fakulty, ktorých volajú kockaté hlavy, kockáči. Sami seba nazvali "hravé kocky". Na stránke sa vyžívali v rébusoch a iných matematických pochúťkach. Pre nich je asi riešenie hravých záhad z útrob matematiky vrcholom rozkoše. Poviem vám, chuť na hravé kočky mi zobrali totálne!
   Zmiatla ma aj stránka www.otravazostravy.cz. Zaujímalo ma, aké kadejaké otravy zo stravy môžem pochytiť. Predsa len, dnes si človek nemôže byť istý, koľko kadejakých jedov konzumuje. Stránka však bola o monitorovaní otravného smogu z Ostravy. Environadšenci zo severnej Moravy aj takto poukazujú na nevhodné životné prostredie.
   Ďalšou stránkou bola www.vsetkoodevine.sk. Chodievam na Devín, na zrúcaninu hradu a nazdával som sa, že táto stránka prehĺbi moje znalosti o Devíne, o zrúcanine, o dedine, o histórii hradu. Mýlil som sa. Táto stránka sa špecializovala na zbrane ráže 9 milimetrov. Všetko o pištoliach, revolveroch, puškách s priemerom hlavne deväť. Devina je proste kráľom ručných zbraní, a tu som sa mohol naučiť všetko o devine.
   Klikol som na stránku www.dieta-rychloauspesne.sk. V mojom okolí je mnoho párov, čo majú problémy s počatím dieťaťa. Tak som si chcel pozrieť, aké pokusy by som im mohol poradiť, aby prišli k vytúženému dieťaťu. Ale stránka vôbec nebola o deťoch. Nebola o prínosoch, ale o stratách. Stratách kilogramov rôznymi formami diéty. A hlavne, aby tie kilá leteli dole rýchlo a úspešne.
   O stránke www.mocnaulici.sk som predpokladal, že bude mať historický základ. Že sa tam dozviem o politikoch, ktorí zdvihli moc, ktorá ležala na ulici. Veď aj v roku 1989 moc ležala na ulici. A podobných historických zvratov je plno. V tomto prípade to však bol moč, ktorý ležal na ulici. Aktivisti hnutia „Čisté ulice"  aj týmto spôsobom bojovali proti močipánom tejto doby.
   Čo myslíte, čo som našiel na stránke www.detskepiskoty.sk ? Uhádli ste, piškóty to neboli! Nejaký krikofil nahral celú plejádu detských piskotov, mohol som si uši zodrať na prenikavých detských hlasivkách.
   Veľa som očakával od stránky www.starostisudom.sk. Chcel som sa vedomostne pripraviť, čo ma môže čakať s pribúdajúcimi rokmi. Neviem, čo je na tom pravdy, ale starosti s údom má vraj veľké percento mužov nad päťdesiat rokov. Ani tu som sa netrafil do čierneho, veci stáli inak, než som čakal. „Starosti súdom“ je občianska iniciatíva, ktorá sa snaží bremeno občanov preniesť viac na zadrhávajúce sa súdy.
   Niektorý večer som mal chuť na čítanie úvah, na myšlienky s hlbším ponorom. Natrafil som na stránku www.vecneuvahy.sk. Mám rád, keď sa hovorí k veci, a také vecné úvahy by mi sadli. Alebo by to boli večné úvahy? Také, ktoré trápia ľudí od počiatkov vekov? Opäť som sa riadne sekol. Táto stránka prinášala memoáre starého mäsiara, ktorý stál večne u váhy, strávil pri nej dlhé desaťročia.
   Realitný podtón som cítil u stránky www.bielevily.sk. Tipoval som, že sa tam dozviem o prenájmoch víl na pobreží Stredozemného mora. Ale realita nebola v realitách, ale niekde úplne inde. V rozprávkach. Stránka sa venuje pripravovanej zbierke rozprávok „Biele víly“ od spisovateľky a rozprávkarky Zuzanky Kuglerovej.
   Ponoriť sa do hlbín dermatológie som chcel na stránke www.mojakoza.sk. O koži tam nebolo ani zmienky, nadšený chovateľ kozy sa potreboval podeliť o svoje zážitky so svojim obľúbeným zvieratkom.
   Užitočné informácie na cestu do zahraničia som sa chcel dozvedieť zo stránky www.kontrolapasov.sk. Neboli tam očakávané informácie, týkajúce sa pasu. Na tejto stránke sa venovali dôležitosti merania si obvodu pása, keďže jeho priveľký obvod je rizikovým faktorom zdravia.
   Zmýlil som sa aj na stránke www.dobaparenia.sk. Nedozvedel som sa nič o dobe parenia knedlí, buchiet, ani o dobe naparovania pri upchatých nosných dutinách. Zato som sa poučil, kedy prebieha ruja jeleňa, kedy sa pária ľadové medvede i kopa iných zvierat.
   Pri poháriku vína som si klikol na stránku www.vinnysvet.sk.  Predpokladal som, že „Vínny svet“ je magazín o víne. Nebol o víne, túto stránku prevádzkoval asi paranoidný šialenec, obviňujúci všetkých ľudí sveta z toho, že privádzajú Zem do záhuby.
   Kliknutím na stránku www.tucnelupy.sk som chcel získať informácie o silných lupách, takým som chcel potešiť kamaráta filatelistu. Nepochodil som, dozvedel som sa o histórii lúpežných prepadnutí, keď si lúpežníci prilepšili tučnými lupmi.
   Naďabil som na ďalšie stránky, ktoré ma zmiatli, ako napríklad www.kancelárskespinky.sk (bolo to o podrazáckych úradníkoch na nižších úrovniach), www.cudnezeny.sk (ženy tam neboli cudné, ani necudné, ale čudné) alebo www.vecnedary.sk (očakával som vecné dary, ale boli to večné dary).
   Šľahne ma z týchto interpunkčných omylov a z toho, že tí Amíci pozabudli zaradiť do internetového sveta aj dĺžne a mäkčene. Len mi nepovedzte, že sa vám ešte nestalo, že vás zmiatla nejaká neinterpunkčná SMS-ka, alebo e-mail... Toto vám neuverím!  (-:

P.S.: Neberte všetko vážne, je to fikcia... ((-:

  

Šľahne ma z ... | stály odkaz

Komentáre

 1. Lasky
  a to nevieš že sme sa my Slováci opozdili s netom o cca mesiac. Predbehli nás nejakí sopliaci v Amerike. Potom by sa amerikánci museli pasovať s našimi háčikmi a čiarkami a dvojbotkami. Ale je to národ čo všetko mení, tak aj toto by si na obraz svoj urobili:)
  publikované: | autor: believer (e-mail, web, neautorizovaný)
 2. nech žijú" dvojbotky"!
  ô
  publikované: | autor: bookzin (e-mail, web, autorizovaný)
 3. Belív...
  keby ho vymysleli Slováci, volal by sa pekne medzisieť... (-:

  Čokomilka... dvojbotky, to sú dvojičky sestry Botkové, Janka a Danka... (-:
  publikované: | autor: lasky (e-mail, web, autorizovaný)
 4. Lasky tak som Ťa skontrolovala
  stránku za stránkou som otvárala a zistila som, že nešáliš.. :-))))
  no je to veru divné keď čakáš jedno a príde iné, ale však strýčko gugl, vygúúgli aj mrcha nemoc, len treba byť trpezlivý :-)))) pekná práca, ej veru dal si si záležať :-)
  publikované: | autor: z-a-r-a (e-mail, web, autorizovaný)
 5. Zara...
  nešálím... ((-: A veru, dobrých pár mesiacov som si zapisoval tieto podobné slová, kým som ich nazbieral dosť...
  publikované: | autor: lasky (e-mail, web, autorizovaný)
 6. Ahoj Lasky:))
  dobrá vtipná zbierka :)).. najviac sa mi páčia tie hravekocky a veneuvahy :))))
  publikované: | autor: iris (e-mail, web, neautorizovaný)
 7. lasky,
  www.dodatoklasky.sk = vždy zaujímavé myšlienky, čítanie, obohatené humorom
  publikované: | autor: vasilisa26 (e-mail, web, autorizovaný)
 8. sak co nam brani
  spravit si vlastnu siet s dvojbotkami?referendum nevyhlasujte,nepreslo by to:-))
  lasky,neboj,nejdem ta lakovat,stava sa mi to furt,to by jeden neveril,jak interpunkcia dokaze menit zmysel:-))
  publikované: | autor: bonnie (e-mail, web, autorizovaný)
 9. Lasky,
  veľmi pekný a vtipný článoček, ďakujem a gratulujem, podal si ozaj skvelý výkon.
  publikované: | autor: peternagy (e-mail, web, autorizovaný)
 10. Iris...
  A ty tuším poznáš nejakých matfyzákov, že sa ti páčia hravé kocky. ((-:
  publikované: | autor: lasky (e-mail, web, autorizovaný)
 11. Vasilisa...
  fasa stránka, tá "dodatoklasky" a či "dostatoklasky"... ((-:
  publikované: | autor: lasky (e-mail, web, autorizovaný)
 12. Bonnie...
  vlastnú sieť môžeme mať akurát tak zo sieťovaných pančúch. Aj tá je dobrá, mne sa páči... ((-:
  publikované: | autor: lasky (e-mail, web, autorizovaný)
 13. Peter...
  díky (-:
  publikované: | autor: lasky (e-mail, web, autorizovaný)
 14. no pekne
  z toho mi vyplýva, že si najprv hľadal. slintajúc, nejaké kočky a bol si nesmierne sklamaný... trest boží...:-)))
  publikované: | autor: matahari (e-mail, web, autorizovaný)
 15. Lasky,
  sa Ty nezdáš. Vtipný, inteligentný a šarmantný. Pekný deň.
  publikované: | autor: vrabciak (e-mail, web, neautorizovaný)
 16. lasky,
  hej,ta je dobra:-)) mne sa pacia aj pavuciny od pavukov-v telke,to je neuveritelne,co s nimi robia a ako dovtipne:-)
  publikované: | autor: bonnie (e-mail, web, autorizovaný)
 17. Lasky:))
  čo ja viem koho každého poznám :)), ale ten tvoj výklad sa mi k tým kockám páčil :))... pre mňa niekedy robí problém už aj štvorec a prázdná kocka v štvorci už je moc, moc zložitá vec ;-)
  publikované: | autor: iris (e-mail, web, neautorizovaný)
 18. dodatok lasky,
  tak to sa teším na ten dostatok lásky
  publikované: | autor: vasilisa26 (e-mail, web, autorizovaný)
 19. Mata Hari...
  Nie! Nie! Nie! Ja som nehľadal žiadne slinopudné kočky, veď ja mám stále pred sebou fotku Laskyce a to mi predsa musí stačiť... ((-:
  publikované: | autor: lasky (e-mail, web, autorizovaný)
 20. Vrabček...
  až som sa zapýril od toľkej chvály... (-:
  publikované: | autor: lasky (e-mail, web, autorizovaný)
 21. lasky,
  a to si vedel, ze v madarsku sa uz daju registrovat aj stranky s interpunkcnymi znamienkami?
  potom ty napises do adresy s interpunkcnym znamienkom (napr. www.őrült.hu), ale zobrazi sa ti potom www.%n/t-%*r%9%%lt.hu
  :)
  publikované: | autor: hviera (e-mail, web, autorizovaný)
 22. Vierka...
  tak už vymysleli aj takéto šialenstvá? (őrültségék) ((-:
  publikované: | autor: lasky (e-mail, web, autorizovaný)
 23. lasky
  to som sa dobre pobavila.. ale internet je o tom.. o lákaní ...o klikaní, čím viac, tým lepšie... ale máš pravdu, chýbajú aj mne.
  publikované: | autor: vikina (e-mail, web, autorizovaný)
 24. Vikina...
  internet je o lákaní... alebo aj o ľakaní? ((-: Neľakaj sa, u podaktorých je aj o láskaní...
  publikované: | autor: lasky (e-mail, web, autorizovaný)
 25. :)
  Po dlhom čase som na návšteve a opäť si nesklamal. Deň môžem začať s úsmevom.
  publikované: | autor: Lesmiria (e-mail, web, autorizovaný)
 26. Lesmiria...
  to som rád, úsmevy mám najradšej... (-:
  publikované: | autor: lasky (e-mail, web, autorizovaný)
Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014